DUK
Universalūs vėdinimo įrenginiai su šilumokaičiu
Priverstinio vėdinimo įrenginys su šilumokaičiu. Kaip minimalus standartas jame yra bent jau tiekimo ir ištraukimo ventiliatorius, šilumokaitis ir tiekiamo ir ištraukiamo oro filtrai. Kiti komponentai paprastai yra papildomi priedai (pvz., šildymo spiralės, aušintuvai, apėjimo ir recirkuliacijos sklendės, matavimo ir valdymo sistemos).
Vidiniai vėdinimo įrenginiai
Vėdinimo įrenginys standartiniame korpuse, skirtas montuoti vidaus aplinkoje, t. y. sausose patalpose, kurios žiemos metu vidutiniškai šildomos (neužšąla).
Ant stogo montuojami vėdinimo įrenginiai
Vėdinimo įrenginiai nuo aplinkos poveikio saugančiame korpuse, skirti montuoti lauke arba tiesiog ant pastato stogo. Nors standartinės dizaino savybės ir yra pakeistos, priklausomai nuo įrangos turi būti sumontuota papildoma apsauga (pvz., antifrizo cirkuliacija vandens pagrindo šildymo spiralėms ir aušintuvams).
Vėdinimas
Iš esmės tai yra vidaus oro keitimas – oras iš patalpos vidaus pakeičiamas grynu oru iš lauko. Vėdinimas gali būti natūralus (pvz., per atvirą langą) arba priverstinis (pvz., naudojant HVAC įrenginį). Priverstinio vėdinimo atveju paprastai naudojamas šilumokaitis (vėdinimo įrenginys turi šilumos regeneravimo sistemą).
Higieninis vėdinimo įrenginių dizainas
Jų dizainas, gamyba, sandėliavimas, transportavimas ir eksploatavimas atitinka Vokietijos HVAC įrenginių higienos instituto „ILH Berlin“ reikalavimus. Pagrindinis kriterijus yra įrangos valymo ir prieigos apžiūrai galimybės, metalo ar sertifikuotų ne metalinių medžiagų naudojimas, kondensato išleidimas ir nešvarumų nuosėdų formavimosi išvengimas ir t. t. Įranga vertinama pagal Europos standartus ir Vokietijos direktyvas (ypač VDI 6022). Sertifikatu pažymima atitiktis reikiamiems parametrams.
Oro apėjimo sklendė (By-pass)
Šilumokaičio apėjimo sklendė. Standartiniuose DUPLEX šilumos regeneravimo įrenginiuose yra šilumokaičio apėjimai, o apėjimo sklendė yra papildoma įranga. Sklendė gali būti naudojama, pavyzdžiui, pastato pirminiam vėsinimui naktį naudojant lauko orą vasarą arba pastato vėsinimui pereinamuoju laikotarpiu. Taip taupomos eksploatacinės išlaidos.
Recirkuliacinė sklendė
Recirkuliacinė (dar vadinama maišymo) sklendė naudojama sumaišyti lauko orą su išpučiamu (recirkuliuojamu) oru. Sumažinant lauko oro srautą sumažinamas ir vėsinimo ar šildymo poreikis, tad mažėja ir eksploatacinės išlaidos. Pastaba: recirkuliuojamo oro negalima naudoti pasirinktinai; pasirinkimą turi įvertinti specialistas.
Šilumos rekupervimas
Dar vadinamas šilumos atgavimu. Tai procesas, kurio metu į pastatą tiekiamas oras pašildomas šiltu išpučiamu oru.
Įrenginiai tiekiami kaip vienas mechanizmas / dalimis / blokais
DUPLEX vėdinimo įrenginiai paprastai yra kompaktiški agregatai, teikiami kaip vienas mechanizmas. Kai kurie tipai tiekiami blokais, kuriuos montavimo įmonė sumontuoja ir paleidžia vietoje. Jei įrenginio negalima transportuoti kaip vieno mechanizmo dėl, pavyzdžiui, netinkamo maršruto, jį galima tiekti dalimis ir sumontuoti vietoje. Įrenginį sumontuoti iš dalių gali tik ATREA technikai.
Kryžminio srauto šilumokaitis
Standartinio plokštelinio šilumokaičio su bazine šilumos rekupercija efektyvumas yra nuo 50 % iki 75 %.
Priešpriešinio srauto šilumokaitis
Plokštelinis šilumokaitis su didelio efektyvumo šilumos regeneracija. Dėl priešpriešinio srauto skersmens bazinio šilumokaičio efektyvumas gali siekti daugiau nei 90 %.
Gryno oro srautas asmeniui
Tiekiamas vėdinamo oro srautas m3 per valandą vienam asmeniui.
EC ventiliatoriai
Ventiliatoriai su taip vadinamais „EC varikliais“ – elektroniškai komutuojamais (EC) varikliais, turinčiais išorinį rotorių; variklio ašis fiksuota, o išorinis variklio korpusas sukasi. Šių ventiliatorių privalumas yra tylus jų veikimas, paprastas valdymas ir ypač didelis efektyvumas (iki 90 %) bei mažas galios sunaudojimas.
Ventiliatoriaus valdymo būdai
DUPLEX vėdinimo įrenginių ventiliatorius galima valdyti keliais būdais. Standartiškai daugelis jų naudoja greičio valdymą naudojant įtampą (asinchroniniai varikliai) Kai kurių tipų įrenginius galima valdyti dažnio keitikliais. EC ventiliatoriai paprastai valdomi 0 – 10 V signalu.